This website (previously ASDinfoWales) belongs to and is run by the National Autism Team, which is funded by Welsh Government. It is one of the resources which helps the Team achieve their aim to improve the lives of autistic people in Wales.

Filmas apie vaikų autizmo POŽYMIUS.

Džiaugiamės, galėdami Jums pristatyti profesionalams skirtą mokomąjį filmą „Gimtadienio šventė“.

Filmas buvo sukurtas bendradarbiaujant Velso vyriausybei, Kardifo universitetui ir jų partneriams medikams/klinicistams.

„Gimtadienio šventę“ finansavo UK Ekonomikos ir socialinių tyrimų taryba (Economic and Social Research Council) bei Velso vyriausybė.

Filmas pagrįstas Kardifo universiteto tyrimais, kuriems vadovavo universiteto mokslininkai. Jei norite perskaityti su tyrimais susijusį straipsnį, spustelėkite čia.

Kam filmas skirtas filmas?

Filmas skirtas su vaikais dirbantiems specialistams padėti geriau atpažinti autizmo spektro sutrikimo požymius. Filmas „Gimtadienio šventė“ buvo sukurtas kaip pagalbinė priemonė specialistams, dirbantiems švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinėse tarnybose, kartu pasitelkiat papildomus mokymus. Šiam filmui žiūrėti nereikia jokių išankstinių žinių ar pasiruošimo.

Jei filmą norite naudoti mokymui ar grupei, užpildykite žemiau pateiktą anketą (prašymą sutikimui gauti) ir grąžinkite atsiųskite mums.

Filmo tikslas – suteikti profesionalams žinių ir ypač atkreipti jų dėmesį į problemas, kurios gali būti svarbios, nukreipiant vaiką į atitinkamos srities specialistą pasikonsultuoti. Mokymo(si) sesijos metu filmą galima sustabdyti, kai iškyla poreikis aptarti matytą medžiagą ar padiskutuoti su mokymo sesijos vadovu.

Diskusijos temos gali būti apie tai, kaip skirtingai pasireiškia autizmo požymiai ir kaip tie požymiai sudaro elgesio modelį, į kuri reikia atkreipti dėmesį.

Gausūs teigiami tėvų ir profesionalų atsiliepimai paskatino filmą pristatyti plačiajai visuomenei. Spauskite šią nuorodą, jei norite perskaityti atsiliepimus: sites.cardiff.ac.uk/warc/birthday-party-film-evaluation. Daugiau apie tai, kaip buvo sukurtas šis filmas, rasite Čia: sites.cardiff.ac.uk/warc/about-us/project-reports.

Koks filmo turinys?

Filmas apibūdina trijų vaikų, dalyvavusių gimtadienio vakarėlyje, autizmo požymius. Filme matome, kaip skirtingai tie patys požymiai gali pasireikšti skirtingiems vaikams. Dėl šių skirtumų kartais yra labai sunku tuos požymius pastebėti. Neretai pasitaiko, kad vaikai, kurie neturi autizmo spektro sutrikimų, taip at gali tokius požymius turėti .

Du filmo personažai, Džekas (Jack) ir Risas (Rhys) yra berniukai, o trečioji, Eimė (Amy), yra mergaitė. Visi trys vaikai yra gana skirtingi, tačiau Eimės autistiško elgesio profilis labiau skiriasi nuo abiejų berniukų. Vis dėlto tai nereiškia, kad Eimės autistiško elgesio o profilis yra skirtas parodyti „tipišką“ moterų, turinčių autizmo spektro sutrikimo (ASS) profilį, nes kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo lyties, yra unikalus. Autizmo požymiai niekada nepasireiškia identiškai nei dviems mergatėms, nei dviems berniukams.

Parsisiųsti

Leidimas naudoti filma
Filmo scenarijus.script LT
SIGNS Birthday Party Contributors
AUTISM: Do you know the SIGNS?
Pre School Children (2 years to 4 ½ years)
Children and younger adolescents